Hijyenik Klozet Kapakları

Hijyenik ve Klozet Kapakları

Visam klozet kapakları

Kendi argesinde geliştirdiği model ve ürünler ile sizlere farklı ürün seçme imkanı sunan Visam, sağladığı fiyat avantajı ve uzun ömürlü kullanımı ile sağlıklı bir banyo ve tuvalete sahip olma şansını sizlere yaratmaktadır.

Hijyenik Klozet Kapağı Hakkında

Sosyal hayatımızda ve evimizde klozet yaygın olarak kullanılmaktadır. Sosyal çevremizde otellerde,restaurantlarda, ofisimizde, iş yerimizde, motel ve toplu kullanıma açık tuvaletlerde genellikle klozet kullanılmaktadır. Bu alanlardaki bakterilerin ve insanlara çabuk bulaşan ciddi hastalıkların varlığı bilinmektedir. Toplu kulanıma açık tuvaletlerden bulaşabilecek başlıca hastalıklar; İdrar yolları Enfeksiyonu, Nefrit (Böbrek İltihabı) ve Üriner Sistem Enfeksiyonları (Mantar, Bel Soğukluğu v.b. enfeksiyonlar), A Tipi Hepatit, İrin Enfeksiyonu ve Sivilce ile ödem oluşması (iltihap, şişme)... Ayrıca tuvaletlerdeki klozet oturaklarında yoğun bulundukları saptanan ve deri çatlaklarından rahatça bulaşan, 4 saatten fazla ömrü olan Herpes virüsünün de yol açtığı hastalıklar bilinmektedir.

Hijyenik klozet kapakları el değmeden kullanıldığı için hijyen sağlamaktadır. Ortak kullanım alanlarında tercih edilebilecek bir üründür. İç dizaynı muhtemel bakteri çoğalmasını engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca klozet kapağını kaplayan bölüm özel alaşımdan imal edilmiş ve bakteri barındırmayan hijyenik naylon, güvenle kullanabileceğiniz zemin sizi birçok hastalıktanda koruyacaktır.

Klozet kapaklarının hijyen açısından önemi ve Klozet Kapağı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar.

Klozet kapakları kullanım açısından rahat ve menteşeleri uzun yıllar kullanıma dayanaak şekilde olmalıdır. Menteşeleri bozulmuş ya da kırılmış olan ürünler yenisi ile değiştirilmelidir. En yaygın olarak kullanılan klozet kapakları Duroplast ( Urea hammadde'den yapılmış ) ya da Thermoplast ( Polypropylene hammadde'den yapılmış) ürünlerin kullanımı çok yaygındır.

Duroplast klozet kapakları daha dayanıklı ve uzun süre dayanacak ürünlerdir. Bu ürünler Metal menteşeli ya da Plastik Menteşeli olabilir. Metal menteşeli ürünler daha uzun süre dayanırlar. Plastik menteşeli klozet kapakları ise daha ucuzdur. PP Klozet kapakları ise daha hafif, daha ucuz ürünlerdir. Bu ürünler kamusal alanda kullanılacağı zaman daha dayanıklı ürünler seçilmelidir. Klozet kapaklarının kullanımı, hijyen açısından insanların sağlığıyla doğrudan ilgili bir üründür ve hijyeni sağlayacak en önemli etkenlerden biri de tasarımıdır. Klozet kapağını satın alırken sizin de dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise nereden aldığınızdır. Yıllardır kullanılan markaları, Ar&Ge çalışmaları yapılan ve gerekli test belgeleri ve donanımları olan firmaları terch etmelisiniz. Bu alanda en eski markalardan biri olarak Visam Plastik'i 50 yıldır üretim yapan bir firma olarak tercih listemizde en başlarda yer alıyor. Bugün türkiye pazarında haklı bir yere sahip olan firmamız üretimin yanında, üretim sonrası hizmet anlayışında da belirli bir kaliteye sahiptir. Visam ürünlerinin genel rengi beyazdır ve uzun yıllar çatlamalara ve renk değişimlerinde karşı doğallığını korumaktadır. Siz de banyonuz için klozet takımı veya klozetiniz için yedek parça alırken Visam markasını bu sebeplerden dolayı mutlaka sormalısınız.