Klozet Kapağı Temizliği

Klozet Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Öncelikler temizlik esnasında kullanılmak üzere hazır bulundurmanız gereken bir çift temizlik eldiveni,temizlik süngeri veya uygun bir bez, çamaşır suyu yada tuvalet için kullanabileceğiniz temizlik malzemeleri hazır olmalıdır. Bundan sonraki aşamada mutlaka ortamın havalandırılması gerekmektedir. içeriye bu sayede temiz hava girmesini sağlamış olursunuz. Sonraki adım klozet kapağının kapatılıp sifonun çekilmesi aşamasıdır. Ardından kullanacağınız temizlik malzemesini klozetiniz her kıvrımına gelecek şekilde güzelce dökülmesidir. Sonrasında klozetin içinin iyice fırçalanmasını sağlamalısınız. Eski bir diş fırçası kullanarak en küçük ayrıntısına kadar bu fırçalama işlemini tamamlamalısınız.

Bundan sonra kullandığınız temizlik malzemesini etkisini göstermesi için 5 dakika kadar klozet kapağını kapalı tutmalısınız. Bu süre dolduktan sonra sifonu çekmeli ve klozetinizi temizlik için kullandığınız malzemeden tamamen arındırmalısınız. İç tarafın temizliği tamamlandıktan sonra klozetin dış kısmı sünger veya bez ile güzelce ovulmalıdır.

Klozet kapağının içinin ve dışının güzelce temizlenmesi bunu takip eden adım olmalıdır. Islak bir sünger ile detarjan dökülerek silinmeli ve sonrasında bir bezle kurulama işlemi yapılmalıdır. Temizlik esnasında kullandığınız temizleme bezini, kurulama için kullacağınız sünger veya bezleri evinizin başka bir yerinde kesinlikle kullanmamalısınız. Tüm bu işlemlerden sonra güzel kokular kullanarak banyonuzun yada tuvaltinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.